loader
ثبت شده در
 
آموزش های ما

چالش های پیاده سازی اینترنت اشیا

امنیت:

یکی از چالش های مطرح در بحث اینترنت اشیا موضوع امینت می باشد زیرا اکثر وسایل برقی که به اینترنت وصل می شوند قابل هک می باشند و هکرها می توانند به شبکه ها ضرر بزنند و ممکن است آسیب های جدی به تاسیسات زیربنایی کشور وارد شود و یا افراد جان خود را از دست بدهند.

 

مدیریت حجم:

قبل از بوجود آمدن شبکه اینترنت اشیا یا IOT شبکه ای وجود نداشت که ملیون ها IP وجود داشته باشد به همین دلیل امروز بحث مدیریت حجم این داده ها بسیار مطرح می باشد زیرا هر چقدر حجم داده ها افزایش پیدا کند هزینه موضوعاتی مانند معماری شبکه، پهنای باند و ... نیز افزایش پیدا می کند.

حوزه مدیریت داده ها یک صنعت در حال رشد و توسعه است و تنها بخشی از انقلاب داده ای است.  داشتن مراحل کلیدی برای مدیریت این داده ها می تواند مزایای زیادی برای کسب و کارها داشته باشد. ۷۳ درصد از افراد تمایل دارند از این داده ها برای بهبود کسب وکارها با تمرکز اصلی بر روی بهبود کیفیت، تصمیم گیری و کاهش هزینه ها استفاده کنند. با اینکه این آمار و ارقام مثبت هستند اما هنوز هم مشکلاتی در مسیر پروژه های اینترنت اشیا وجود دارد و  می تواند بسیار پیچیده تر از سایر مسائلی باشد که قبلا تعیین شده است.

خوب نتیجه این بحث چیست؟

برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده را از اینترنت اشیا ببرید، مطمئن شوید که ابزارهای مناسبی را انتخاب می کنید.

 

فرهنگ سازی:

یکی از مباحثی که در پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر بسیار مطرح شده، موضوع فرهنگ سازی می باشد که اینترنت اشیا هم از این بحث جدا نبوده است.

احساس می شود موضوع اینترنت اشیا بتواند فاصله میان افراد را در جامعه زیاد کند و همچنین به گفته بزرگان تکنولوژی جهان این بحث بر روی مولف هایی نظر شرافت، صداقت و سایر ویژگی های انسانی می تواند تاثیر گذار باشد.